Akcia
HP ProBook 450 G2  Intel® Core i5-5200U@2.7GHz|8GB RAM|180GB SSD|15.6"HD|AMD R5 2GB|WIFI|BT|CAM|Windows 10 PRO
HP ProBook 450 G2  Intel® Core i5-5200U@2.7GHz|8GB RAM|180GB SSD|15.6"HD|AMD R5 2GB|WIFI|BT|CAM|Windows 10 PRO HP ProBook 450 G2  Intel® Core i5-5200U@2.7GHz|8GB RAM|180GB SSD|15.6"HD|AMD R5 2GB|WIFI|BT|CAM|Windows 10 PRO HP ProBook 450 G2  Intel® Core i5-5200U@2.7GHz|8GB RAM|180GB SSD|15.6"HD|AMD R5 2GB|WIFI|BT|CAM|Windows 10 PRO

HP ProBook 450 G2 Intel® Core i5-5200U@2.7GHz|8GB RAM|180GB SSD|15.6"HD|AMD R5 2GB|WIFI|BT|CAM|Windows 10 PRO

449,00€ 790,00€
Bez DPH: 374,17€
Výrobca: Hewlett Packard
Model: HP ProBook 450 J4S01EA
Dostupnosť: 1

Dostupné možnosti

Rozšírenie pamäte RAM :
Rozšírenie HDD a SSD:
Operačný systém:

Obľúbený HP ProBook s numerickou klávesnicou a konštrukciou z magnézia naviac s s graf.kartou AMD Radeon R5 255 2GB.  100% funkčný produkt bez originálneho obalu. Tovar SKLADOM duručený k Vám už tretí pracovný deň. Záruka 24mesiacov. Operačný systém Windows 10 Professional v cene produktu.

Dizajn notebooku je veľmi pekný. Je v kombinácii čiernej a hliníkovej sivej. Pri zavretom notebooku vidíme pekný sivý lem okolo celého tela a sivé pánty. Po otvorení je celá vnútorná plocha okolo klávesnice a Touchpadu hliníkovo sivá. Povrch tvorí brúsený hliník ide o kvalitne spracovaný povrch. Každopádne dizajn je príjemný a štýlový. Klávesnica je odolná proti poliatiu a obsahuje aj numerickú časť. Nad ňou sú umiestnené tlačidlo pre zapnutie a vypnutie notebooku ako aj rýchle zapínanie Wi-fi a zvuku. Dostatočne veľký touchpad s dvomi tlačidlami reaguje veľmi dobre.

Na pravej strane ešte nájdeme čítačku odtlačkov prstov. Predná čelná časť je vyhradená pre čítačku SD kariet. Nad displejom nájdeme samozrejme web kameru a mikrofón. Práva bočná strana je vyhradená pre konektor napájania, VGA,Ethernet LAN , HDMI a 2 x USB port ver. 3. 0. Ľavá strana patrí kombinovanému konektoru slúchadlá/ mikrofón, 2 x USB port ver. 2.0, CD/ DVD mechanika a otvor pre bezpečnostný zámok Kensington. Spodná zadná časť obsahuje 4-článkovú batériu. Čo je veľmi príjemným prekvapením na spodnej strane je prístup bez celkovej montáže, stačí tak odšraubovať jednu skrutku a môžete si do voľného slotu pridať RAM pamäť alebo ešte jeden hardisk. Celkové spracovanie je veľmi kvalitné a aj napriek použitým plastom je notebook pevný a nič nevŕzga ani sa neohýba.

Displej

Výrobca sa rozhodol osadiť tento model s uhlopriečkou 15, 6“ HD displejom s rozlíšením 1366x768. Displej je matný a tým sa eliminujú rôzne odrazy. Pozorovacie uhly sú dobré a pochváliť musím aj verné podanie farieb. Týmto sa stáva vhodným pre prácu s multimédiami a filmy si na ňom naozaj vychutnáte. K výbornému zážitku prispievajú aj stereo reproduktory so systémom DTS+. Ak by ste zatúžili po pripojení ďalšieho monitora túto možnosť vám ponúka výrobca cez rozhranie VGA alebo HDMI.

Parametre a výkon

O svižný chod a výkon sa stará 2-jadrový procesor Intel Core i5 5200U s frekvenciou až 2,7 GHz v režime TURBO a operačná pamäť DDR3L 8 GB RAM. Takže je tu možnosť dodatočne si rozšíriť operačnú pamäť, čo hodnotím veľmi kladne. Grafická stránka je zastúpená samostatnou grafickou kartou AMD Radeon R5 225 s 2GB vlastnou pamäťou RAM. Najväčším prekvapením je však 180 GB SSD. Ten zabezpečuje rýchly štart operačného systému a rýchlu prácu s dátami. Nesmiem zabudnúť na konektivitu tá je zastúpená modulmi pre Wi-fi a Bluetooth.

Operačný systém

Je už skoro pravidlom, že výrobcovia do notebookov predinštalujú operačný systém a jednoznačne má najväčšie zastúpenie Windows 10 Home v 64 bitovej verzii. Ak sa náhodou aj stretnete s Windowsom 8 je tam automaticky možnosť updatu na novšiu verziu. Ani tento model nie je výnimka a po zapnutí vás privíta pár rýchlych nastavení vo Windowse 10 a môžete začať pracovať na svojom notebooku. Výrobca už tradične predinštaluje aj doplnkový softvér, ktorý nie každému vyhovuje. Sama o takýto softvér nemám záujem, ak sa netýka konkrétne niektorej hardvérovej časti a je nevyhnutný. Ale to už je na každom užívateľovi.

Plusy a mínusy

Plusy

+ Štýlový dizajn 
+ Displej HD s dobrým podaním farieb
+ Pevná konštrukcia 
+ SSD 
+ Možnosť rozšírenia operačnej pamäte a hardisku 
+ Čítačka odtlačkov prstov

+ Vymenitelná batéria

Mínusy

- Napriek úprave povrchu sa nevyhnete otlačkom

Tento notebook si ma získal nielen dizajnom ale aj dobrým výkonom. Za najväčšie plus považujem SSD pre svižnú prácu s dátami a rýchly štart systému. Ak by niekomu 180 GB bolo málo je možné rozšírenie druhým hardiskom. Aj keď v dnešnej dobe užívatelia v značnej miere využívajú skôr cloudové služby pre dáta alebo možnosť pripojenia externého hardisku. Kladne hodnotím možnosť rozšírenia operačnej pamäte. Model HP ProBook 450 je vhodný nielen na prácu s dokumentmi, surfovaní na internete ale aj pre prácu s multimédiami. Na výbornom displeji vo vysokom rozlíšení si vychutnáte filmy a nebudete ochudobnení ani o hranie nenáročných hier. Je vhodný na prácu aj na zábavu. Nesklame ako pracovný nástroj, ani ako rodinný notebook a určite poteší každého študenta. Dobrý výkon, výborná cena a spoľahlivý výrobca robia tento notebook dobru voľbou pre nákup.

Displej s HD Ready rozlíšením

Výkonný notebook od firmy Hewlett-Packard ProBook 450 G2  bol navrhnutý pre všetkých, ktorí veľa cestujú a potrebujú kvalitný počítač na vykonávanie svojej práce. Displej tohto laptopu má štíhly dizajn s uhlopriečkou širokou 15,6 palcov. Vďaka vysokému HD Ready rozlíšeniu až 1366 x 768 pixelov si vychutnáte videá a filmy vo vysokej kvalite s dokonalým obrazom. Obrazovka má antireflexnú povrchovú úpravu, takže aj na slnečnom svetle bude váš obraz bohatý na farby a rovnako jasný. LED podsvietenie displeja zabezpečuje kvalitný obraz pri pohľade z každej strany.

 

Spoľahlivý výkon

Za silu v spracovaní všetkých operácii vďačí notebook  HP ProBook 450 G2  dvojjadrovému procesoru Intel Core i5-5200U. Tento špičkový procesor pracuje na takte 2.2 Ghz na každé jadro a zároveň pri Turbo Boost dosahuje frekvenciu až 2.7 Ghz. Medzi funkcie procesoru Intel Core 5-5200U patrí automatické pretaktovanie, HyperThreading a podpora virtualizácie. Diskrétna grafická karta, ktorou HP ProBook 450 G2 disponuje je AMD Radeon R5 M255 2GB GDDR, ktorá je podporená integrovanou grafikou Intel HD Graphics 4400. 

 

180GB ukladacieho priestoru SSD (Solid State Drive)

Špičkový notebook HP ProBook 450 G2 i5-5200U disponuje DDR3L-SD RAM pamäťou, ktorej veľkosť je 8 GB a frekvencia 1600 MHz. Operačná pamäť je podporená operačným systémom Windows 7 Professional s bezplatnou aktualizáciou na Windows 10 Professional. Operačný systém poskytuje príjemné uživateľské prostredie a zároveň ponúka množstvo dostupných aplikácii a hier. Dodávaný pevný disk laptopu je typu SSD s kapacitou 180 GB. Tento disk je nielenže dostatočne veľký na inštlaláciu operačného systému ale aj programov. Notebook je možné osadiť až 2TB HDD alebo 500GB SSD diskom (Za príplatok)

Výbava notebooku

Do základnej výbavy laptopu HP ProBook 450 G2 i5-5200U patrí numerická klávesnica, ktorá je pohodlná vďaka príjemnému povrchu kláves a zároveň ich menšej výške, čo poskytuje komfort pri dlhom písaní. Táto klávesnica je zároveň aj odolná voči poliatiu. Súčasťou výbavy je aj touchpad umiestnený na ľavej strane notebooku s vysokou citlivosťou na dotyk a presnými senzormi. Či už na videohovory alebo robenie fotografíí, určite poslúži intgrovaná HD webkamera a mikrofón. Samozrejmosťou notebooku HP ProBook 450 G2 je aj čítačka pamäťových kariet a optická DVD+/-RW SuperMulti DL mechanika.

Možnosti konektivity

Notebook ponúka hneď niekoľko možností pripojiteľnosti. Medzi štandardné sloty patrí 2 x USB 2.0 a 2 x USB 3.0. Notebook má taktiež vstavané Wifi rozhranie na troch úrovniach - WiFi 802.11n, WiFi 802.11g, WiFi 802.11b. Jednoduché prepojenie vášho telefónu či tabletu s laptopom môžete uskutočniť vďaka Bluetoothu vo verzii 4.0. HP ProBook 450 G2 ponúka aj RJ-45 slot pre LAN pripojenie. Grafické výstupy ako HDMI a VGA sú týmto notebookom podporované, takže nie je problém pripojiť laptop k televízii alebo projektoru, či inému monitoru. 

Batéria s dlhou životnosťou

Prenosný počítač HP ProBook 450 G2 je vybavený kvalitnou Li-ion batériou, ktorá vás určite nesklame. Táto batéria má 4 články a jej kapacita predstavuje 2550 mAh. Laptop má aj ENERGY STAR® kvalifikáciu, čo znamená, že dokáže energiu využiť úsporne a presne vtedy, keď je to potrebné. Vďaka tomu a zároveň aj vďaka vysokej kapacite batérie môžete používať notebook nepretržite až 8 hodín. HP ProBook 450 G2 je nabíjaný cez napájací adaptér Smart 65W.  

Vaše údaje budú v bezpečí

Ochrana súkromia a osobných údajov je v dnešnej dobe veľmi dôležitá. Spoločnosť Hewlett-Packard na toto nezabudla, keď vyvíjala notebook HP ProBook 450 G2. Laptop disponuje hneď niekoľkými bezpečnostnými opatreniami. Senzor pre odtlačky prstov (POZOR iba vybrané modely!) vám umožní odomknúť počítač jedným dotykom a zároveň slúži ako verifikácia k rôznym online účtom. HP Client Security s možnosťou šifrovania dát uložených na pevnom disku zabezpečí, že nikto nepovolaný sa k vašim dokumentom nedostane. Súčasťou je taktiež bezpečnostný zámok Kensington a HP BioSphere systém na kódovanie hesiel.

Ideálny na cesty

Notebook HP ProBook 450 G2 i5-5200U bol vyvíjaný tak, aby vám svojou kompaktnosťou a súčasnou precíznosťou poslúžil kdekoľvek to práve potrebujete. Laptop má ultratenký displej, ktorý mu dodáva ľahkosť. Šírka tohto prenosného počítača predstavuje 375 mm, jeho hĺbka je 262,8 mm. S výškou iba 25,5 mm sa ľahko vmestí aj do kabelky či pracovnej tašky na dokumenty. Výhodou tohto notebooku je aj jeho hmotnosť. S váhou 2,26 kg jeho prenos a cestovanie nebude predstavovať žiadny problém či záťaž.

Detailná špecifikácia produktu
CPU Intel® Core™ i5-5200U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)
HDD 180GB SSD INTEL SSD Pro 1500 Series
RAM 8GB (DDR3L-1600)
LCD 15.6” HD (1366x768) Anti-Glare LED
Grafika AMD Radeon R5 255 2GB GDDR Intel® HD Graphics 4400
Optická mechanika DVD-RW
Chipset Intel® Q88 Express
WLAN Mini-PCI Intel WiFi 802.11/b/g/n
Bluetooth HP Integrated Module with Bluetooth 4.0 +EDR
LAN 10/100/1000 Gigabit Ethernet
AC adaptér HP 65W Smart adaptér
Batéria 4CELL 40Wh
Klávesnica Komfortná klávesnica HP odolná voči poliatiu s numerickou časťou
Webcamera HD video webcamera
Porty USB3.0 2x USB2.0 2x
Porty VGA (D-SUB)
Porty Network connector (RJ-45)
Porty 4-in-1 reader (MMC, SD, SDHC, SDXC)
Porty Dokovací konektor
Porty HDMI (Plná veľkosť)
Porty Kombinovaný slúchadlový výstup/mikrofónny vstup
Predinštalovaný software Microsoft® Windows 7® Professional (32/64 bit) bezplatný upgrade na Windows 10 Professional
Záruka Záruka 2 roky u dodávateľa
Detailná špecifikácia produktu
CPU Intel® Core™ i5-5200U Processor (3M Cache, up to 2.70 GHz)
HDD 180GB SSD INTEL SSD Pro 1500 Series
RAM 8GB (DDR3L-1600)
LCD 15.6” HD (1366x768) Anti-Glare LED
Grafika AMD Radeon R5 255 2GB GDDR Intel® HD Graphics 4400
Optická mechanika DVD-RW
Chipset Intel® Q88 Express
WLAN Mini-PCI Intel WiFi 802.11/b/g/n
Bluetooth HP Integrated Module with Bluetooth 4.0 +EDR
LAN 10/100/1000 Gigabit Ethernet
AC adaptér HP 65W Smart adaptér
Batéria 4CELL 40Wh
Klávesnica Komfortná klávesnica HP odolná voči poliatiu s numerickou časťou
Webcamera HD video webcamera
Porty USB3.0 2x USB2.0 2x
Porty VGA (D-SUB)
Porty Network connector (RJ-45)
Porty 4-in-1 reader (MMC, SD, SDHC, SDXC)
Porty Dokovací konektor
Porty HDMI (Plná veľkosť)
Porty Kombinovaný slúchadlový výstup/mikrofónny vstup
Predinštalovaný software Microsoft® Windows 7® Professional (32/64 bit) bezplatný upgrade na Windows 10 Professional
Záruka Záruka 2 roky u dodávateľa

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
-           +